Knihy k Vánocům prostě patří

Milí čtenáři,

vážíme si velmi Vaší celoroční přízně a rádi bychom Vás upozornili na osvědčené tipy a naše evergreeny z našeho nakladatelství. 

Pro nadšené zahradníky a zahradnice a také pro milovníky a milovnice květin doporučujeme kromě knih Jaroslava Svobody a Lady Svobodové o ekologickém zahradničení – Zelenina z ekozahrady a Kompletní návod k vytvoření ekozahrady a rodového statku také knihy Anity Blahušové Zahrada do vázy a Zahrada žije – zahradničíme s dětmi. Kniha přináší podrobného průvodce pěstováním květin k řezu: nádherných, pestrých, lokálně a ekologicky vypěstovaných vlastníma rukama. Je určena jak začátečníkům, tak pokročilejším pěstitelům, zahradám suchým i stinným, venkovským i městským. A nezapomíná ani na ty milovníky květin, kteří mají po ruce třeba „jen" balkon.

Pro manžely a partnery, ale také pro syny, tatínky a dědečky je jako stvořená Kuchařka pro mého muže Veroniky Zemanové. Tento čtivý a mnoha domácnostmi ověřený průvodce obsahuje skvělé recepty na polévky, hlavní chody, přílohy i sladká jídla. Předkládá jak podrobné a spolehlivé recepty a návodné fotografie, tak užitečné rady a zajímavé suroviny, a nevyhýbá se ani rozmanitým úskalím, na které muž neuvyklý vaření dříve či později narazí. Kniha je psaná s nezaměnitelným vtipem a lehkostí, které potěší už při samotném čtení. Navíc je možné vepsat do ní svému muži osobní věnování, do každého receptu pak oslovení.

Pro všechny dospívající kuchaře a kuchařky, ale i pro ty, kteří se do kuchyně zrovna dvakrát nehrnou, doporučujeme Kuchařku pro teenagery. Tuto kuchařku napsala Julie Kučerovská, když jí bylo 15, a je její výzvou mladým čtenářům – i když třeba jídlo vypadá složitě, jeho příprava může být úplně jednoduchá a zvládne ji každý. Z vaření není třeba mít strach, dokonce to může být zábava, zvlášť když vaříte pro rodinu a přátele, či dokonce s nimi. Kniha je rozdělena do několika tematických kapitol, do kterých autorka zařadila recepty pro nejrůznější každodenní i slavnostní příležitosti – čtenářům přináší tipy na slavnostní víkendovou snídani, zábavný piknik v parku nebo občerstvení na oslavu, ale i na zdravé a syté svačiny do školy či při sportu nebo rychlou večeři.

Pro každého znalce kávy je nepostradatelným pomocníkem Velká kniha o kávě. Petra Davies Veselá rozšířila a aktualizovala svou první úspěšnou Knihu o kávě. Kromě nových poznatků a zkušeností kniha dále nabízí řadu nových metod přípravy kávy a receptur. Také v ní najdete praktické rady, jak založit vlastní podnik. Je tedy určená pro baristy a profesionály, ale i pro běžné milovníky kávy nebo pro ty, kteří se chtějí vyznat v alternativních přípravách kávy, vybrat dobrý mlýnek nebo kávovar. Doporučujeme knihu darovat spolu s balíčkem výběrové kávy.

Pokud hledáte dárek pro pivaře, vedle nešlápnete s Knihou o pivu. Autoři Pavel Borowiec a Marcela Titzlová ukazují, jak vybírat a poznávat piva různých stylů a z různých zemí, nacházet ta nejlepší z nich a vychutnávat si je. Seznamují čtenáře s původními i novými pivními styly i základy párování piva a jídla. Kniha nabízí pestrost pivní kultury od českého ležáku přes bavorský weizen, francký rauchbier, belgický gueuze, anglický bitter nebo stout až po IPA z amerických craft pivovarů. Nechybí ani recepty přímo z piva, a to jak slaných, tak sladkých!

Na našem e-shopu ale najdete také celou spoustu kuchařek pro všechny, kdo v kuchyni rádi zkouší nové recepty a učí se s novými surovinami, i pro ty, kdo mají raději klasiku a jen hledají ten osvědčený recept. Pro ty, kteří se zajímají o zdravý životní styl, nechybí celá řada knih o výživě od skutečných odborníků. A nesmíme zapomenout na knihy z edice Tradinář pro Vás všechny, které baví zkoumat tradice a zvyky předků, inspirovat se těmi současnými i vzpomínat na ty, které jste slavili jako malí. Ideálním dárkem pro prarodiče může být právě KRONIKA Vašich rodinných tradic, u které mohou zavzpomínat a předat Vám tím do budoucnosti krásný vzpomínkový dárek.

Vybrali jste si?

Knihy k Vánocům prostě patří

Fotogalerie

Všechny fotografie a texty podléhají autorskému právu. K možnému využití kontaktujte, prosím, redakci.

Doprava ZDARMA do Zásilkovny po celé ČR
Facebook Instagram Napište nám Kontaktní informace Jak k nám