Kuchařka, která pomáhá

Postní kuchařka jihočeského šéfkuchaře Pavla Drdela na více než 80 receptech na moderní a chutná bezmasá hlavní jídla, polévky a saláty připomíná, že půst nemusí znamenat jen ten tradiční předvelikonoční nebo novodobou novoroční dietu a že skromný přístup k potravinám rozhodně nemusí vést k chudému jídelníčku. Naopak, když si budeme vážit každé plodiny, která nám přistane na kuchyňské lince, můžeme vykouzlit spoustu zajímavých pochutin. 

 

Bohatost, kterou nabízí letní a podzimní měsíce, uchováme naložené nebo usušené a použijeme v zimních receptech. Kniha zároveň vychází z myšlenky využít produkt v jeho celosti, nic nevyhodit, jak odráží i podtitul knihy: od kořene po nať. V 60 návodech ukazuje, jak uchovat sezónní zeleninu díky fermentaci, nakládání, sušení, jak vyrobit ochucené oleje nebo netradiční nápoje. 

Kniha vznikla jako součást Postní sbírky Diakonie Českobratrské církve evangelické a část výtěžku z jejího prodeje putuje pravidelně do komunitního vzdělávacího centra Taháddí v Libanonu, které podporuje děti z rodin, které uprchly před válkou ze Sýrie.  

 

Školu a školku Tahaddi navštěvuje přes 360 dětí ze syrských a libanonských rodin, další desítky se učí v domácích skupinách. Tahaddi se nachází v chudinské čtvrti v jižním Bejrútu a poskytuje dětem bezpečné a podnětné prostředí. Během covidových omezení jako jedna z mála škol dokázala vést výuku i online. 

Více na postnise.cz.

Knihu zakoupíte na našem e-shop ZDE nebo v knihkupectví. Pokud chcete zjistit, jestli je kuchařka pro Vás vhodná, napište si o ukázku kolegyni Olze Formanové na: formanova@smartpress.cz.

 

Kuchařka, která pomáhá

Fotogalerie

Všechny fotografie a texty podléhají autorskému právu. K možnému využití kontaktujte, prosím, redakci.

Související autor

Doprava ZDARMA do Zásilkovny po celé ČR
Facebook Instagram Napište nám Kontaktní informace Jak k nám