Leden – nový začátek roku

Svátky a významné dny:

6. 1. Tři králové, konec vánočního času

Po Třech králích začíná masopustní období 

31. 1. konec prvního školního pololetí

 

Milí čtenáři,

vítáme Vás v novém roce 2022. Co nás v něm čeká, zatím nemáme tušení. Už teď se ale můžeme spolehnout na pravidelný koloběh přírody, ač s výkyvy danými klimatickou změnou. Jak knihy Tradinář nebo Návrat domů, tak i Rytmus roku s Hankou Zemanovou nám ukazují, že to základní, příroda a její cykly, zůstává stejné. A když jim budeme naslouchat, bude lépe nám i přírodě.

Leden, vrchol zimy, nás nabádá ke klidu. Však jsme se také vyčerpali podzimní sklizní a vánočními přípravami, je třeba se zastavit a nabrat síly na jaro. Dlouhé noci, zima venku, a pokud se nám poštěstí, tak i sněhová peřina, nám říkají, že je čas na odpočinek, zimní spánek.  To je v dnešním světě neustálých výzev a nekonečného pracovního shonu náročnější než pro naše předky. Je ale třeba si dovolit pozastavit se a pokud to jde, nesnažit se podávat velké sportovní nebo pracovní výkony. Jak píše Hanka Zemanová v Rytmu roku: „Všechno má svůj pravý čas, nic v přírodě ani v našem životě nejde uspěchat. Je čas sváteční a všední, čas pro oslavy a čas pro tiché rozjímání, čas pro pracovní nasazení a čas pro spánek a odpočívání…“

Domácí klidný čas nám dává nejen prostor dobít energii, ale také udělat si chvíli na sebe, své sny a plány. Sednout si s horkým čajem nebo zapálit svíčku a využít zimní ticho k rozjímání, snění, plánovaní dalšího roku. Pokud je toho klidu doma přeci jen trochu málo na tiché usebrání, můžete zkusit občas stresující rituál novoročního předsevzetí přeměnit na zábavu pro celou rodinu a vyrobit si rodinnou nástěnku přání z Vánočního Tradináře. Na jeden velký papír každý člen rodiny nakreslí nebo nalepí vystříhané obrázky z časopisů a novin, každý to, co by chtěl v příštím roce udělat, zažít, vyzkoušet. Občas je jednodušší své sny vizualizovat než je vyslovit, občas na to potřebujeme jen vhodnou chvíli. Díky nástěnce přání si pak můžete naplánovat následující rok podle toho, co Vám a členům Vaší rodiny bude dělat radost.

Přejeme Vám, ať je rok 2022 podle Vašich představ.

Vaše redakce

Leden – nový začátek roku

Fotogalerie

Všechny fotografie a texty podléhají autorskému právu. K možnému využití kontaktujte, prosím, redakci.

Doprava ZDARMA do Zásilkovny po celé ČR
Facebook Instagram Napište nám Kontaktní informace Jak k nám