Reportáž – rybolov

Ukázka z knihy Jezte česky - rok v naší kuchyni:

Výlov rybníků aneb Než tradiční kapr na vánoční stůl přijde...

Mlha, sychravé počasí a velmi brzké ranní hodiny symbolizují výlov rybníka. Událost, při níž se sejdou nejen rybáři, ale i lidé z okolí, kteří si nechtějí nechat ujít skvělou podívanou ani doprovodné akce.

Výlovy rybníků se pořádají od září do konce listopadu. Začíná se tzv. strojením rybníka, kdy se pozvolna vypouští voda a hlídá se rychlost odtoku do požadované výšky hladiny. Někdy to trvá den, jindy i týdny, záleží na velikosti rybníka.

Následuje sháňka, při níž rybáři plující v lodích po rybníce buší tyčí na hladinu a nahánějí tak ryby před výlovem do nejhlubší části rybníka, které se říká loviště. Za pomoci sítí soustřeďují ryby do menšího prostoru, kde je méně bahna.

Při výlovu se používají různě velké sítě. Některé slouží jako ploty, aby ryby neutekly, jiné jsou určeny k přenášení a nakládání ryb. Známý je například keser, jenž se svým tvarem podobá pytli. Nejdříve se sbírají a dávají do kádě štiky
a candáti, aby netrpěli nedostatkem kyslíku, teprve pak přicházejí na řadu odolnější kapři. Ryby se třídí a následně rozvážejí na sádky.

Připraveno ve spolupráci s CHUTNÁ HEZKY. Jihočesky. Za možnost fotografování děkujeme Rybářství Hluboká cz., s.r.o.

Statistiky o výlovu ryb

Na území ČR se nachází více než 24 tisíc rybníků a vodních nádrží o celkové ploše téměř 52 tisíc ha. V Čechách a na Moravě se využívá k chovu ryb více než 41 tisíc ha rybníků.

V rámci ČR dosáhla v roce 2010 produkce tržních ryb úrovně 20 420 tun. Z toho bylo vyloveno 19 701 tun ryb z rybníků. Ze speciálních zařízení (převážně z pstruhařství) bylo získáno 701 tun a 18 tun ryb bylo vyloveno z přehrad.

Na náš trh bylo dodáno 9549 tun živých ryb a vyvezlo se 9138 tun. živých ryb. Kapr se podílel na celkovém objemu lovených ryb 86,9 %, lososovité ryby zaujímaly 3,6 %, býložravé ryby 5,2 %, výlov lína a dravých ryb činil 1,1 %.

Zdroj: Ministerstvo zemědělství České republiky

Průměrná roční spotřeba sladkovodních ryb získaných produkčním chovem i lovem na udici podle odhadu Rybářského sdružení ČR vzrostla v roce 2010 přibližně na 1,42 kilogramu na osobu z předchozích 1,37 kilogramu. Stále však zaostáváme za ostatními zeměmi Evropské unie, což je velká škoda! Ryby jsou nejen chutné, ale nepostradatelnou součást našich jídelníčků by měly tvořit i díky svým nutričním hodnotám.

Reportáž – rybolov

Fotogalerie

Všechny fotografie a texty podléhají autorskému právu. K možnému využití kontaktujte, prosím, redakci.

Smart Press na Instagramu

Facebook Instagram Napište nám Kontaktní informace Jak k nám