Česká kuchařka ve světě opět vítězí

Tisková zpráva, Praha, Česká republika – Yantai, Čína

30. května 2016

Na soutěži kuchařských knih v čínském Yantai 29. května 2016 vyhlásili vítěze za rok 2015. Slavnostního předání cen v rámci mezinárodní soutěže Gourmand World Cookbook Awards se zúčastnily i české autorky; Jana Vlková se svou knihou Květinová kuchařka a Denisa Bartošová s knihou Láskominy.

 

Denisa Bartošová si opět odnesla první cenu, tentokrát  v kategorii „Nejzábavnější kniha roku“. Janě Vlkové se nepodařilo v tvrdé konkurenci čtrnácti titulů proměnit nominaci ve vítězství.

„Je nejzábavnější skutečností, že moje kniha je nejzábavnější knihou světa,“ komentuje své vítězství Denisa Bartošová.

„Setkání s autory a autorkami kuchařek z celého světa bylo velkou inspirací. Vavříny v mojí kategorii si odnesla peruánská kuchařka. A jak chutná peruánské jídlo, jsme pak všichni mohli zjistit na závěrečné večeři, kterou pořádala právě tato jihoamerická země,“ sdělila autorka Jana Vlková.

Světové knižní ceny zaměřené na kuchařské knihy v rámci  Gourmand World Cookbook Awards jsou udělovány každoročně už od roku 1995. Soutěže se účastní okolo 200 zemí světa. Stránky pořadatele lze zhlédnout zde.

Za loňský rok byly do finále soutěže nominovány tyto knihy nakladatelství Smart Press: Menu podle Koko – Veronika Koko Kokešová, Květinová kuchařka – Jana Vlková. Kuchařka první republiky – Jitka Rákosníková a Eva Všetíčková a Láskominy Denisy Bartošové. Vypsané finálové kategorie, kde figurovaly tyto knihy:

C07 – Eastern Europe: Czech – Recipes from the Heart of Europe / Kuchařka první republiky – Jitka Rákosníková and Eva Všetíčková (Smart Press)  

A11 – Entertaining: Czech – Láskominy Denisy Bartošové, Denisa Bartošová (Smart Press)

A12 – First Cookbook: Czech – Koko’s menu / Menu podle Koko (Smart Press), Veronika Koko Kokešová

E02 – Single subject: Czech – Flowers cookbook / Květinová kuchařka, Jana Vlková (Smart Press)   

Světové prvenství si Denisa Bartošová přivezla z Číny již jednou, v roce 2014, a to v kategorii „Design“ za svou první knihu Láska prochází kuchyní – uvařte, zabalte a věnujte jedlý dárek. Třetí místo se svou prvotinou Škoda nevařit – kuchařka plná hudby vybojoval v roce 2013 i Martin Škoda.

Anotace ke knize: Láskominy Denisy Bartošové – Jedlé i kreativní dárky a skvělé recepty na celý rok

Darujte s láskou svým blízkým Láskominy Denisy Bartošové! Díky ozdobné mašli se již nebudete muset starat o další balení. Jediná kniha, která přímo touží po tom být darována. Druhá kniha Denisy Bartošové – autorky, která je pověstná svou kreativitou a nenechavýma rukama, by neměla chybět nikomu, komu není líno vdechnout dobrým nápadům život. Denisa vám pomocí podrobných postupů pomůže vytvořit věci, na které byste si sami možná netroufli, a to za pár chvil i za pár kaček! Nechte promluvit své tvořivé já a darujte blízkým nebo sami sobě ručně vyrobené láskominy! Více na MojeLaskominy.cz.

Fotografie: Marek Bartoš, Grafika: David Bartoš, Ilustrace: Adéla Kleinhamplová, Další spolupracovníci: Klára Zíková, Pavlína Blahotová, Jiří Kettner a další

Pro další informace kontaktujte: Olgu Formanovou, tel: +420 608 265 337, e-mail: formanova@smartpress.cz

 

 

 

 

 

Česká kuchařka ve světě opět vítězí

Fotogalerie

Všechny fotografie a texty podléhají autorskému právu. K možnému využití kontaktujte, prosím, redakci.

Doprava ZDARMA do Zásilkovny po celé ČR
Facebook Instagram Napište nám Kontaktní informace Jak k nám