Červen – čarovný slunovrat a další svátky

Co nás čeká v červnu čeká za svátky a významné dny? 

1. 6. Den dětí

3. 6. Boží tělo

8. 6. svatý Medard

20. 6. (3. neděle v červnu) Den otců

21. 6. letní slunovrat a začátek léta

noc z 23. na 24. 6. svatojánská noc

30. 6. vysvědčení a poslední den školy před prázdninami

Co bylo na jaře zaseto, potřebuje k úspěšnému růstu, na kterém bude záviset sklizeň a zásoby na vzdálenou zimu, dostatek vláhy. A dostatek naší pozornosti, rostlinky (i naše nápady a plány) je potřeba i nadále opečovávat, a to v době končícího školního roku a začínajících dovolených může být někdy obtížné stihnout. Letošní prázdninové plánování navíc provází velká porce nejistoty z pandemické situace a samotné léto jako by si dávalo načas. Deštivé počasí nám přijde vhod na zahradě, kterou nemusíme tak často zalévat, rostlinky porostou doslova jako z vody.

I když to tak nevypadá, v půlce měsíce by mělo dorazit horké léto v plné parádě – právě včas na slunovrat a svatojánskou noc. Užijte si dlouhé a snad již také teplé večery a noci, můžete je využít k procházkám pro čarovné svatojánské bylinky nebo posezení u ohně.

Začátek a konec června jsou časem dětí, především závěr školního roku pro ně ale může být také výrazně stresujícím obdobím, vedle radosti z nadcházejících prázdnin na ně čeká loučení se spolužáky a výsledek celoročního snažení v podobě vysvědčení. Nezapomeňte děti pochválit, stejně jako většina ostatních to v tomto podivném roce neměly jednoduché.

Pak už nezbývá než se připravovat na prázdniny a dovolené, užívat si dlouhé letní dny a krátké noci, čerpat sílu, a jestli nám počasí dovolí, tak i sklízet první úrodu, koncem měsíce už se můžeme těšit na jahody, třešně nebo hrášek.

Červen – čarovný slunovrat a další svátky

Fotogalerie

Všechny fotografie a texty podléhají autorskému právu. K možnému využití kontaktujte, prosím, redakci.

Doprava ZDARMA do Zásilkovny po celé ČR
Facebook Instagram Napište nám Kontaktní informace Jak k nám