Anita Blahušová

Květiny do vázy Vypěstujte si ekologické a místní květiny k řezu přímo na své zahrádce

Není skladem - příjímáme předobjednávky
399 319 Sleva 20%

Naše knihy jsou k dostání také u všech dobrých knihkupců v celé ČR. Na Slovensku například na www.martinus.skwww.knihcentrum.sk.

Knihu připravujeme k vydání na jaro 2021, lze již předobjednávat.

Jak si vlastní kvetoucí zahradu (anebo terasu či záhon ve sdílené městské zahradě) správně naplánovat, aby kvetla od jara skoro až do zimy? Jak vybrat správné druhy květin pro zahrady stinné i suché? Jaká pestrá paleta se nám nabízí? Jak se o rostliny správně postarat, aby prospívaly a přinášely nám co nejvíce radosti? A co všechno budeme pro svou květinovou zahradu potřebovat?

Více o knize...

ISBN: 978-80-88244-15-8  Formát: 170 x 240 mm Vazba: pevná  Provedení: celobarevné, autorkou fotografií je Anita Blahušová Počet stran:

Fotografie z knihy

Všechny fotografie a texty podléhají autorskému právu. K možnému využití kontaktujte, prosím, redakci.

Další informace o knize

Na všechny tyto i další otázky přináší kniha odpovědi. Je nabitá fotografiemi a inspirací a zároveň poskytuje čtenáři jasné návody, přehledy a praktické tipy, jak na to. Nechybí také profily jednotlivých rostlin, trvalek, cibulovin a hlíznatých, dvouletek a letniček, včetně zeleně, stromů a keřů, které se také dají řezat do vázy. A v neposlední řadě by tato krásná kniha měla sloužit jako zdroj potěšení pro duši už při samotném listování…

Není nic hezčího, než si na zahradě natrhat voňavou kytici a postavit si ji doprostřed jídelního stolu!

Nová kniha zkušené autorky a zahradnice je věnována právě domácímu pěstování květin k řezu do vázy. V anglicky mluvících zemích se tomuto pojetí zahrady říká přímo tzv. cutting garden – v letech minulých šlo i u nás o běžnou věc, pak se ale květiny začaly masově dovážet z farem v Africe a Latinské Americe. Dnes však opět sílí tendence vrátit se k místním zdrojům, omezit uhlíkovou stopu a také vyjádřit nesouhlas s podmínkami, ve kterých pracovníci v květinovém průmyslu v rozvojových zemích pracují. Na trhu přibývá zájem o lokálně pěstované květiny. Květiny k řezu jsou krásné, jsou užitečné, zvyšují biodiverzitu zahrad, poskytují útočiště a potravu hmyzu a drobným živočichům. Jsou nedílnou součástí krásné a živé zahrady.

ISBN: 978-80-88244-15-8  Formát: 170 x 240 mm Vazba: pevná  Provedení: celobarevné, autorkou fotografií je Anita Blahušová Počet stran:

399 319 Sleva 20%

Naše knihy jsou k dostání také u všech dobrých knihkupců v celé ČR. Na Slovensku například na www.martinus.skwww.knihcentrum.sk.

Garance doručení pod stromeček<br />Všechny objednávky obdržené do 10. 12.<br /> stačíme vyřídit a zaslat do Štědrého dne. <br />
Vlivem předvánoční a covidové situace<br />může dojít ke zpoždění dodání zboží.<br />Prosíme vás o trpělivost a shovívavost. Děkujeme!

Autor

Anita Blahušová

Anita Blahušová

Anitu zajímal svět rostlin už od malička. Ani s přibývajícím věkem ji záliba v pěstování neopustila, na čas ji však zastínil zájem o jazyky a mezinárodní vztahy. Po studiích na Vysoké škole ekonomické se věnovala svému oboru v Belgii. Po návratu do Čech se pustila do dalšího studia, tentokrát už v oboru zahradnictví, a začala experimentovat s městským zahradničením.

Více
Květiny do vázy
319
Facebook Instagram Napište nám Kontaktní informace Jak k nám