Josef Formánek

Mluviti pravdu - vyprodáno Brutální román o lásce k životu

297 349 Sleva 15%

Naše knihy jsou k dostání také u všech dobrých knihkupců v celé ČR. Na Slovensko zatím nezasíláme, ale najdete nás například na www.martinus.sk a www.knihcentrum.sk.

Román psaný podle skutečných událostí. Válka, lidské utrpení, ale i životní láska, tajné sny, lidská síla a odvaha ve velkém příběhu muže, který sloužil v SS, Rudé i československé armádě, byl nejmladším krajským tajemníkem KSČ, vězněm i milionářem. Několikrát byl blízko smrti, potkal velkou lásku, ztrácel ji a zase hledal, stejně jako odpověď na jedinou otázku – jaký je smysl lidského života.

Více o knize...

ISBN: 978-80-87049-23-5  Formát: 110 x 165 mm  Vazba: pevná  Počet stran: 432

Další informace o knize

Strhující, krutý, neuvěřitelný, ale přitom pravdivý příběh, odehrávající se v Rakousku, Československu, Německu, v Rusku, Indonésii a Venezuele, na jehož základě autor bilancuje i svůj vlastní život. Román, jaké už se dnes nepíší.

Formánek pro svou dlouho očekávanou třetí knihu objevil příběh, který v něm vzbudil touhu napsat román zachycující lidský život v jeho celistvosti. Přihlásil se tak k tradici velkých románů, a to s pečlivostí a stylem, které jsou pro Formánka typické – důraz na detail, poetické vidění reality, schopnost odhalovat půvab v kontrastech i absurdnost v lidském životě.

Kniha je psána ve dvou polohách – první tvoří kontinuální vyprávění životního příběhu hlavního hrdiny od narození po smrt. Tento základní příběh je protkán druhou rovinou vyprávění – současností, v níž stařec hovoří se spisovatelem, který na základě jeho vyprávění bilancuje svůj vlastní život a otvírá i bolestivé kapitoly. Konfrontuje tak životní pohled starce, obracejícího svůj pohled do minulosti, a spisovatele, který se soustředí na své „tady a teď“.

Román vypráví skutečný, desetiletí utajovaný životní příběh  posledního německého vojáka propuštěného po 2. světové válce ze zajetí.

Osud hlavního hrdiny je tak komplikovaný a krutý, až se zdá neuvěřitelný. Proto s ním pochybující spisovatel navštíví místa jeho života, pátrá v archivech a s údivem zjišťuje, že neuvěřitelné se stává skutečným, že ten bláznivý příběh se opravdu stal. Až z toho mrazí.

ISBN: 978-80-87049-23-5  Formát: 110 x 165 mm  Vazba: pevná  Počet stran: 432

297 349 Sleva 15%

Naše knihy jsou k dostání také u všech dobrých knihkupců v celé ČR. Na Slovensko zatím nezasíláme, ale najdete nás například na www.martinus.sk a www.knihcentrum.sk.

Kaše <br /> vás budou <br /> bavit

Autor

Josef Formánek

Josef Formánek

stál jako spoluzakladatel u zrodu geografického magazínu Koktejl. Díky práci reportéra procestoval více než třicet zemí světa. Ze svých cest čerpal také v bestselleru Prsatý muž a zloděj příběhů, který se v tomto roce dočkal již 11. vydání a kterého se prodalo přes 72 000 výtisků.

Více

Smart Press na Instagramu

Facebook Instagram Napište nám Kontaktní informace Jak k nám