červenec 2020 – Pavel Houdek: vegan a sportovec

Právě v těchto týdnech intenzivně pracujeme na dalších letních a podzimních knižních novinkách. A než budou "na světě", představujeme vám autora jedné z nich, Pavla Houdka. Jeho kniha bude ideálním průvodcem pro kohokoli, kdo se zajímá o zdravou a dostupnou veganskou stravu, ať už kvůli jídelníčku svému nebo třeba někoho z rodiny.

 

Sám Pavel Houdek přešel na rostlinnou stravu před více než dvaceti lety. Od té doby se na téma veganské výživy neustále a do hloubky vzdělává a přednáší o něm po celé republice. Vede jedny z největších stránek o veganství v ČR (veganka.cz). Je také autorem série 35 videí „Jak přejít na veganství“, která inspirovala stovky lidí (https://www.youtube.com/c/PavelHoudek).

Celý život aktivně sportuje, věnuje se především bojovým sportům. Od wing-tsun kung-fu se přes řadu dalších bojových umění a sportů (thajský box, escrima, vale tudo) dostal až k brazilskému jiu-jitsu, ve kterém závodí dodnes. Spoluzakládal největší českou veganskou organizaci Vegan sport club, kde je členem vedení.

Ve třiceti letech začal studovat práva na Univerzitě Karlově, která absolvoval s diplomovou prací věnovanou posouzení přínosů a rizik zavedení právní subjektivity zvířat do českého právního řádu. Působí jako ředitel a hlavní instruktor sítě škol Moderní sebeobrana. Kurzy a semináře Moderní sebeobrany vyučuje po celém světě. S manželkou vychovávají malou dceru.

Zajímá-li vás Pavlova kniha podrobněji, informace najdete zde: https://www.smartpress.cz/jak-na-veganstvi

červenec 2020 – Pavel Houdek: vegan a sportovec

Fotogalerie

Všechny fotografie a texty podléhají autorskému právu. K možnému využití kontaktujte, prosím, redakci.

Související kniha

Související autor

Facebook Instagram Napište nám Kontaktní informace Jak k nám