Představení knihy Sladký design

Sladký design Hanky Rawlings

Když se v redakci našeho nakladatelství poprvé objevila Hanka Rawlings, netušili jsme, co tato žena dokáže. Svůj um vám nyní představuje v nové knize Sladký design – pečení a zdobení s Hankou Rawlings. Dílo je to na českém trhu zcela ojedinělé. Hanka je totiž vůbec první českou autorkou, která napsala knihu o zdobení nejrůznějších cukrovinek, tedy na téma v České republice stále populárnější.

Hanka Rawlings je lektorka angličtiny s libozvučným příjmením a s až nevšední zálibou v jedlém designu. Po studiích na vysoké škole se přestěhovala do Austrálie – zde se vdala a objevila možnosti zdobení, o kterých neměla tušení. Tomuto krásnému řemeslu se rozhodla naučit na jedinečné designérské škole Planet Cake, kterou se zaujetím pro každičký detail vede energická Paris Cutler a její neuvěřitelný tým, v čele s Annou Marií Roche. V Austrálii absolvovala celou řadu kurzů sladkého dekoru, stala se členkou asociace Cake Decorators Association Australia. V roce 2009 založila úspěšný blog o svých sladkých kreacích a pořádá vlastní kurzy zdobení. U příležitosti vydání knihy Hanka spouští i nové webové stránky www.hanarawlings.cz.

Kuchařky nakladatelství Smart Press se snaží čtenáře oslovit nejen jedinečným tématem, ale také provedením. U knihy Sladký design Hanky Rawlings tomu není jinak. Na špičkové kvalitě se podílejí fotografie Davida Tureckého a senzační ilustrace slavné kreslířky Kelly Smith, jejíž obrázky zdobí světové módní časopisy jako Vogue či InStyle, a odráží autorčinu lásku k Austrálii a vytříbenému stylu.

Kniha byla ještě před vydáním na jaře 2013 oceněna portálem CakesDecor.com, jenž sdružuje sladkosti z celého světa; dort v podobě domečku pro panenky se umístil mezi TOP 3 nejnavštěvovanějšími fotografiemi.

Prostřednictvím její knihy pronikněte do světa plného barev, chutí a vůní, do světa radostných pohledů, kterými vás obdarují ti, jimž jste sladké výtvory věnovali. V knize autorka představuje variace základních receptů na korpusy, sušenky, cupcakes, mini dortíky a dortová lízátka (cake pops), nabídne přehled nejdůležitějších pomůcek a potřeb ke zdobení, které ušetří mnoho času, seznámí vás s prací s potahovací hmotou, objasní principy používání rozmanitých barviv k docílení realistického vzhledu, odhalí tajemství práce s čokoládovou ganache, sirupem, krémem a bílkovou polevou, jež zaručí profesionální vzhled i doma vyrobeným dezertům.

Ve třinácti kapitolách naleznete celkem třicet sladkých delikates, které s pomocí názorných fotografických postupů a podrobných instrukcí zvládnete vyrobit sami. Každá kapitola se vždy věnuje jednomu slavnostnímu tématu (např. narození miminka, narozeniny dítěte, maminky či tatínka, první školní den, svatba, oslavy jara, zimní radovánky, atd). Sladký design Hanky Rawlings vás tak bude provázet těmi nejdůležitějšími okamžiky vašeho života.

Pro materiály z knihy kontaktujte Olgu Formanovou na: formanova@smartpress.cz.

Představení knihy Sladký design

Fotogalerie

Všechny fotografie a texty podléhají autorskému právu. K možnému využití kontaktujte, prosím, redakci.

Související autor

Smart Press na Instagramu

Facebook Instagram Napište nám Kontaktní informace Jak k nám