Milan Palička

Sladkovodní kuchařka - vyprodáno 254 rybářských receptů

339 399 Sleva 15%

Naše knihy jsou k dostání také u všech dobrých knihkupců v celé ČR. Na Slovensko zatím nezasíláme, ale najdete nás například na www.martinus.sk a www.knihcentrum.sk.

Rybí maso obsahuje mnoho látek, které příznivě působí na lidské zdraví. Kniha vysvětlí, proč jsou ryby tak zdravé, poradí, kde a jak rybí produkty nakupovat a jak je zpracovávat. V druhé části pak přinese chutné a zdravé recepty z u nás dostupných sladkovodních ryb. U všech receptů opět nechybí údaj o energetické hodnotě a obsahu cholesterolu.

Více o knize...

ISBN: 978-80-87049-12-9  Formát: 172 x 240 mm  Vazba: pevná  Provedení: celobarevné  Počet stran: 224

Fotografie z knihy

Všechny fotografie a texty podléhají autorskému právu. K možnému využití kontaktujte, prosím, redakci.

Další informace o knize

Sladkovodní ryby si své místo v edici Jídlo jako lék zasloužily nejenom obsahem zdraví prospěšných látek, ale i skvělou chutí, a navíc i snadnou dostupností. Vždyť Česká republika je zemí rybníků, řek a rybářů. Přesto je spotřeba ryb dlouhodobě poměrně nízká, i proto, že si mnoho lidí s jejich úpravou neví rady. Jenže kde najít inspiraci, jak rybí maso chutně a snadno připravit?

Autor Milan Palička se rozhodl široké veřejnosti zpřístupnit své osvědčené rodinné recepty i speciality svých přátel. Sladkovodní kuchařka, výpravná česká kuchařka pro vaření ze sladkovodních ryb, je věnována nejen rybářům a jejich rodinám a dalším příznivcům rybích pokrmů, ale i všem, kteří rádi chutně i zdravě vaří, kteří se snaží zařazovat do jídelníčku zdravé potraviny nebo chtějí zhubnout. Prostě a jednoduše všem, kdo si chtějí pochutnat na nápaditě upravené rybě, ale přitom vařit rychle a nenáročně.

Úvodní část obsahuje všechny informace, které pro přípravu ryb budete potřebovat – rady pro výběr a nákup ryb, pro jejich přípravu před vařením i pro vaření. Potřebujete vědět, jak rybu usmrtit, vykuchat a zbavit šupin, jak ji naporcovat, jaká příprava jejímu masu svědčí nejvíc a které koření se k němu nejlépe hodí? Stačí před vařením zalistovat v úvodní části knihy a vše se dozvíte.

V receptové části knihy je více než 250 receptů na předkrmy a pomazánky, u nás zcela opomíjené rybí polévky, na saláty s rybím masem a také návody na marinování, nakládání i uzení ryb. Hlavní receptovou částí jsou hlavní jídla ze všech druhů ryb – od amura po úhoře, přičemž největší část zabírá samozřejmě oblíbený kapr. Najdete recepty na úpravu všech průmyslově chovaných ryb, které můžete koupit v českých super-marketech, i méně dostupných ryb a rybiček, které rybáři vytáhnou z vody a jejich manželky si potom s jejich úpravou nevědí rady. Těm, kteří se obávají kostiček, autor doporučuje ryby bez kostí, např. pangasia, který je pro jemnou chuť a žádné kosti ideálním doplňkem dětského jídelníčku.

Kniha obsahuje více než 250 receptů, doplněných celostránkovými fotografiemi hotových jídel a ilustračními fotografiemi s rybářskými motivy. U všech receptů je uvedena jejich energetická hodnota a obsah cholesterolu. Kuchařka se díky tomu hodí i pro hubnoucí.

A pro rybáře a všechny, kdo se o ryby, rybníkářství i rybaření zajímají, jsme knihu doplnili i kapitolami o sladkovodních rybách, o dějinách rybníkářství u nás, v neposlední řadě i o tom, jaký vliv má konzumace rybího masa na lidské zdraví.

ISBN: 978-80-87049-12-9  Formát: 172 x 240 mm  Vazba: pevná  Provedení: celobarevné  Počet stran: 224

339 399 Sleva 15%

Naše knihy jsou k dostání také u všech dobrých knihkupců v celé ČR. Na Slovensko zatím nezasíláme, ale najdete nás například na www.martinus.sk a www.knihcentrum.sk.

Kaše <br /> vás budou <br /> bavit

Autor

Milan Palička

Milan Palička

Milan Palička je dlouholetý vášnivý rybář a nadšený kuchař, připravující nápaditá jídla ze svých úlovků i sladkovodních ryb koupených v českých obchodech. Na internetu vede vlastní blog Mánkův rybí restaurant, v němž čtenářům kromě spous­ty rybích receptů nabízí i rady do kuchyně nebo kontakty na prodejny ryb v ČR.

Více

Smart Press na Instagramu

Facebook Instagram Napište nám Kontaktní informace Jak k nám