Těšíme se na duben – a na Velikonoce

Čekají nás příjemné veselé jarní svátky, provázené vzkříšením přírody i Ježíše Krista – Velikonoce. Objevujte jejich význam a užijte si tvořivé chvilky s rodinou. Vše, co k tomu potřebujete, je v přírodě dostupné.

Svátky a významné dny

1. dubna: Zelený čtvrtek, ale také den aprílových žertíků

2. dubna: Velký pátek

3. dubna: Bílá sobota

4. dubna: Boží hod velikonoční – neděle

5. dubna: Velikonoční (Červené) pondělí 

22. dubna: Den Země

23. dubna: Světový den knihy

24. dubna: svatý Jiří

30. dubna: filipojakubská noc – čarodějnice

Nezapomeňte se na prvního dubna zasmát a vyvést někoho aprílem, a protože je to letos zároveň Zelený čtvrtek, upečte si jidášky a dejte si něco zeleného – třeba rašící kopřivy místo špenátu.

V pátek, který je pro křesťany dnem rozjímání a půstu, můžete v krajině projít křížovou cestu. Nemělo by se hýbat se zemí, takže si odpočiňte od práce na zahradě. Za rozbřesku se lidé omývali tekoucí vodou pro zdraví a krásu, a jestli se Vám podaří si přivstat, uslyšíte krásný ptačí koncert.

V sobotu si obarvěte vajíčka, napečte mazance a beránky, kluky naučte plést pomlázky.

V neděli končí půst, tak si udělejte pořádný slavnostní oběd – masový vývar, velikonoční nádivku a upečte malé kuřátko nebo jehněčí. Oslavte to, že jste spolu, třeba rozdělením vajíčka mezi všechny členy rodiny nebo rozkrojením mazance.

Aby mohlo nové dobře růst, je také nejvyšší čas na pořádný úklid, a to i svého okolí. A na konci měsíce si rozdělejte ohýnek a spalte symbolicky všechno zlé, co už u sebe mít nechcete. 

 

Těšíme se na duben – a na Velikonoce

Fotogalerie

Všechny fotografie a texty podléhají autorskému právu. K možnému využití kontaktujte, prosím, redakci.

Související autor

Doprava ZDARMA do Zásilkovny po celé ČR
Facebook Instagram Napište nám Kontaktní informace Jak k nám