Těšíme se na květnové svátky

Co nás čeká v květnu za svátky a významné dny? Nezapomeňte si poznamenat do svých diářů ty, které chcete s rodinou oslavit:

1. května: První máj – svátek lásky a Svátek práce

8. května: Den vítězství

9. května: Den matek

Ledoví muži: 12. května – Pankrác, 13. května – Servác, 14. května – Bonifác

15. května: Den rodiny

16. května: svatý Jan Nepomucký

23. května: letnice

28.-30. května: jízda králů, průvod královniček

Květen, čas lásky a oslav mládí, všechno kvete, začíná být teplo a život se více přesouvá ven. Po třech ledových mužích můžeme přesunout sazenice na záhon a koncem května už můžeme sklízet některé dary přírody, například květy černého bezu na kosmatice nebo na léčivý čaj na nachlazení. Druhou květnovou sobotu nezapomeňme poděkovat maminkám za jejich lásku a péči, 15. května na Den rodiny si uvařme společnou večeři nebo prohlédněme dlouho neotevřená fotoalba.

A ač se letošní rok bude pravděpodobně muset znovu obejít bez velkých májových slavností a průvodů, není třeba klesat na mysli. Přicházející jaro můžeme oslavit sami. Volné dny přímo vyzívají k delším procházkám výletům do kvetoucí přírody, ať už na Prvního máje za polibkem pod rozkvetlou třešeň se svým milým či milou, na výlet s rodinou nebo jen tak sami se svými myšlenkami. Pozorujte, jak se příroda probouzí, co kvete, roste, zraje.

Těšíme se na květnové svátky

Fotogalerie

Všechny fotografie a texty podléhají autorskému právu. K možnému využití kontaktujte, prosím, redakci.

Doprava ZDARMA do Zásilkovny po celé ČR
Facebook Instagram Napište nám Kontaktní informace Jak k nám